נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים ה'תשע"ב

לטופס ההרשמה


יחזקאל קלאנג

.החזן יחזקאל קלאנג נולד וגדל בברוקלין, נ.י. בבית ספוג יהדות שורשית את עיקר חינוכו המוסיקלי קיבל מידי אביו, בעצמו חזן ומלחין בחסד עליון, הרב אליהו קלאנג ובהשפעת החזנים הגדולים במסורת המזרח אירופאית, רוזנבלט רויטמאן . וגנצ'וף, יחד עם סגנון מוסיקה חסידית אוטנטית כמודז'יץ ובאבוב

מזה עשרים וחמש שנה מכהן החזן קלאנג בימים נוראים בקהילות רבות .בארץ וברחבי העולם

עם השלמת לימודיו המוסיקליים ע"י מיטב מורי החזנות, החזן נפתלי הרשטיק, ד"ר מרדכי סובול, מאסטרו אלי יפה, החזן נח שאל, מאסטרו ריימונד גולדשטיין ועוד, החל להופיע על במות הקונצרטים ברחבי העולם עם רפורטואר מגוון של חזנות, אידיש, אופרה, ומוסיקה חסידית.

מזה כמה שנים משמש החזן קלאנג כמורה לדור החדש של החזנים בבית הספר המרכזי לחזנות- רמת גן, שע"י מאסטרו אלי יפה וד"ר מרדכי סובול, וכמורה לפיתוח קול במודיעין עילית ובירושלים.

יחזקאל מבצע את היצירות המורכבות ביותר בקלות טבעית ובכנות עמוקה. בקול טנור לירי עשיר ובקולרטורה מדוייקת הוא פותח את שערי הנגינה ומגלה את נשמת המוסיקה.

אבל בכך לא די לו.

"עיקר פועלו של החזן הוא לפני עמוד התפילה, ובנוסח התפילה." בזה משקיע יחזקאל את מירב כוחותיו. ההבנה העמוקה בנוסח התפילה, יחד עם כישרון ההלחנה בו ניחן, הופך את חוויית התפילה במחיצתו למרוממת, דינמית ומענגת. שילוב של נוסח בנוי על רעיונות מגדולי בעלי התפילה, ניגונים יהודיים עתיקים וקטעי חזנות מהוקצעים הוא הערובה שכל תפילה תרגש גם את שומעיו, ובכך רואה החזן קלאנג את ייעודו כשליח ציבור נאמן.